DOSTĘP TESTOWY DO BOOK CITATION INDEX

W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki firma Thomson Reuters zaoferowała bezpłatny dostęp testowy do swojej nowej bazy danych Book Citation Index na platformie Web of Knowledge.

Dostęp będzie trwał od 1 do 30 czerwca 2012.

Link

Book Citation Index (indeks cytowań książek), jest najnowszą bazą cytowań Thomson Reuters, poszerzającą uniwersum Web of Science o szerokie spektrum publikacji. Wraz z nią, użytkownicy otrzymują dostęp do bazy ponad 30 tysięcy tytułów książek, która rokrocznie będzie się rozrastać o kolejne 10 tysięcy. W chwili obecnej archiwa sięgają roku 2005 i oferują informacje o ponad 15 milionach odnośników w blisko 400 tysiącach rozdziałów. Book Citation Index integruje się w wyszukiwaniu z innymi indeksami cytowań w ramach bazy Web of Science, dostarczając jeszcze bardziej kompletny obraz piśmiennictwa w danej dyscyplinie. Ponad 60% pozycji dotyczy nauk społecznych i humanistycznych, które nie są tak szeroko reprezentowane w czasopismach. Dzięki możliwościom platformy Web of Knowledge dane o publikacjach z nowej bazy wzbogacą analizy cytowań czy wyliczenia indeksów, w tym np. indeksu Hirscha.

Ulotkę informacyjną o Book Citation Index można pobrać tutaj