Wystawa twórczości Roberta Znajomskiego w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę prac artystycznych Roberta Znajomskiego.

Robert Znajomski urodził się w 1968 r. w Hrubieszowie. Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Był twórcą bardzo wszechstronnym. Zajmował się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ekslibrisem, fotografią a także mail-artem. Bardzo chętnie pracował z dziećmi i młodzieżą, realizując się twórczo jako nauczyciel plastyki. Zmarł w styczniu 2021 r.

Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień plastycznych. W środowisku twórczym określany jest artystą nowych doznań, często nieoczywistych, Tematem jego prac jest człowiek, natura, przedmiot i abstrakcja. Rysunki z serii „Kreski i kreseczki” wywołują wiele doznań i skojarzeń oraz pobudzają wyobraźnię odbiorcy.

Obok tak efektownej twórczości nie można przejść obojętnie!

Wystawa dostępna będzie w dniach od 29 października do 3 grudnia 2021 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

4 listopada 2021