Wystawa „Zatrzymane w czasie. Chełm i okolice w obiektywie Andrzeja Wawryniuka”

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę „Zatrzymane w czasie. Chełm i okolice w obiektywie Andrzeja Wawryniuka”.

Prof. Andrzej Wawryniuk, wykładowca akademicki, historyk, geograf, regionalista, autor ponad 250 prac naukowych, w tym 36 książek. Specjalizuje się w szeroko rozumianej tematyce granicy wschodniej II Rzeczypospolitej, stosunków polsko-radzieckich w latach 1944-1952, współpracy polsko-ukraińskiej oraz historii regionu nadbużańskiego. Autor serii książek „Monografie Wschodniej Lubelszczyzny” oraz najnowszej „Droga do chwały. Młodość i krąg rodzinny Tadeusza Kościuszki”. Prof. Andrzej Wawryniuk jest pierwszym naukowcem – Chełmianinem, któremu nadany został tytuł doctora honoris causa przez Uniwersytet Narodowy im. Łesi Ukrainki w Łucku. Honorowy wykładowca Polskiej Szkoły im. Marii Skłodowskiej Curie w Clearwater na Florydzie (USA).

Prezentowana wystawa jest owocem wieloletniej pracy Profesora Wawryniuka i zaproszeniem do sentymentalnego spaceru po Chełmie i okolicach.

Fotografie można oglądać w siedzibie biblioteki (ul. Pocztowa 54) do 24 listopada 2022 r.

18 listopada 2022
Skip to content