E-zasoby

E-zasoby ogólne:

E- zasoby według dziedzin:


Bazy licencjonowane

Bazy, do których Biblioteka PANS w Chełmie ma dostęp płatny (na podstawie umów i licencji). Z tych źródeł mogą skorzystać pracownicy oraz studenci PANS w Chełmie. Aby uzyskać dostęp należy się skontaktować z Biblioteką.

 

EBSCO serwis oferuje dostęp do pełnych tekstów oraz spisów treści i abstraktów zagranicznych czasopism, także naukowych, obejmujących szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, humanistyczne, społeczne, psychologię, religię, teologię, edukację, nauki ekonomiczne, biznes, informatykę, technikę, biologię, chemię, fizykę, nauki medyczne i wiele innych.  Dostęp do publikacji  na Uczelni  lub spoza sieci uczelnianej.
http://search.ebscohost.com

IBUK   Baza książek elektronicznych zawierająca podręczniki akademickie i publikacje naukowe.  Dostęp do publikacji  na Uczelni  lub spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Uwaga!    Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcji, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
https://libra.ibuk.pl/

WBNWirtualna Biblioteka Nauki  Wybrane zasoby Wirtualnej Biblioteki Nauki tworzone przez ICM (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i  Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego)

Dostęp tylko z komputerów na Uczelni.

Wyszukiwarki zasobów Science Direct (Elsevier) , Springer , Wiley Online Library, bazy cytowań i abstraktowe (Scopus, Web of Science)
https://wbn.icm.edu.pl/

W tym również:

Wypożyczalnia Academica

ACADEMICA – Wypożyczalnia międzybiblioteczna – cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism naukowych, umożliwia dostęp do ok. 3,5 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego zeskanowanych przez Bibliotekę Narodową. Znajdują się w niej pełne teksty podręczników, monografii, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Zasady korzystania z systemu Academica:

  1. Przeglądanie zasobów systemu jest możliwe z dowolnego komputera i bez konieczności posiadania konta, jednak dostęp do pełnego tekstu publikacji otrzymujemy wyłącznie na terminalu dostępnym w Bibliotece Głównej.
  2. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą mieć dostęp do pełnych tekstów. Zarejestrowanym użytkownikiem może zostać osoba posiadająca aktywne konto biblioteczne – bezpłatne konto nowego użytkownika tworzą pracownicy biblioteki, prosimy o kontakt e-mailowy na adres biblioteka@  pwszchelm.edu.pl.
  3. Zarejestrowany użytkownik może samodzielnie zarezerwować (wybrać datę i godziny korzystania z konkretnego tytułu na terminalu w bibliotece) wybraną publikację korzystając z własnego komputera.
  4. Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w zakładce Najczęściej zadawane pytania (link: https://academica.edu.pl/)

W przypadku szczegółowych pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica zapraszamy do Biblioteki lub kontaktu telefonicznego pod nr (82) 565-64-82.

https://academica.edu.pl/

Katalogi

Multiwyszukiwarka pozwoli Ci przeszukiwać nasze e-zasoby( bogatą, wielodziedzinową  bazę Ebsco: czasopisma i książki, a także czytelnię on-line: IbukLibra)
http://biblioteka.pwszchelm.edu.pl/

Katalog on-line to informacja o książkach, czasopismach i artykułach, które znajdziesz w naszej bibliotece w formie papierowej oraz w czytelni on-line (Ibuku)
http://katalog.pwsz.chelm.pl/

COPAC to katalog połączony, który zapewnia bezpłatny dostęp do katalogów online z wielu dużych bibliotek uniwersyteckich i ośrodków badawczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także coraz większej liczby bibliotek specjalistycznych, jak również do British Library, National Library of Scotland i National Library of Wales.
https://discover.libraryhub.jisc.ac.uk/

NUKAT –  katalog centralny polskich bibliotek naukowych i akademickich
http://katalog.nukat.edu.pl/search/query?theme=nukat

Katalogi Biblioteki Narodowej
https://www.bn.org.pl/katalogi

WorldCat  katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
https://www.worldcat.org/

KaRo  Pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek i ułatwia wyszukanie interesujących pozycji księgarskich, czasopism lub opisów bibliograficznych. Należy go traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT.
https://karo.umk.pl/Karo/

Bazy i Portale

Biblioteki

Czasopisma

  • https://arianta.pl/#/szukaj  – baza czasopism naukowych i branżowych dostępnych on-line. Abstrakty oraz pełne teksty artykułów
  • https://www.doaj.org  – czasopisma publikowane przez różne wydawnictwa uczelniane i towarzystwa naukowe. Tematyka: architektura i sztuka, biznes i ekonomia, chemia, fizyka, inżynieria materiałów, matematyka i statystyka, nauki o żywności, nauki społeczne, środowisko, technika i technologia
  • http://ezb.uni-regensburg.de/ezeit   – baza gromadząca interdyscyplinarne e-czasopisma naukowe
    Informacja o tym, czy użytkownik może uzyskać wersję pełnotekstową dokumentu wzorowana jest na systemie świateł drogowych.
    Zielone światło oznacza czasopisma darmowe. Artykuły z tych czasopism dostępne są w wersji pełnotekstowej.
    Żółte światło dotyczy tych czasopism, na które licencje biblioteka posiada.
    Czerwone światło oznacza czasopisma , na które nie wykupiono subskrypcji. W tym przypadku można jedynie zobaczyć spis treści, czasami także abstrakty
  • https://www.ejournals.eu   – portal czasopism naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • http://yadda.icm.edu.pl/yadda/search/general.action?cid=5b7f64b1-9ac4-43e5-a977-5d795ff79c76 – wyszukiwarka abstraktów lub pełnych  tekst artykułów z pism naukowych, obejmuje sześć  baz : AGRO (nauk przyrodnicze i rolnicze), BazTech (nauk techniczne, ścisłe i ochrona środowiska), CEJSH (nauki społeczne i humanistyczne), DML-PL (nauki matematyczne), PSJD (nauki  fizycznych i chemicznych, medyczne) oraz BazEkon (nauki ekonomiczne).
  • https://czasopisma.pan.pl/dlibra/journals-index?branch=47173&ipp=40&p=0  – czasopisma Polskiej Akademii Nauk
  • http://www.pau.krakow.pl/index.php/pl/wydawnictwo/strony-czasopism – czasopisma Polskiej Akademii Umiejętności

Wyszukiwarki naukowe

Otwarta Nauka

Słowniki

  • https://ling.pl   – słownik on-line,  zawierający bazy haseł dostarczone przez renomowanych wydawców, dla wszystkich języków zawiera ponad 4,5 haseł (słowniki:  angielsko-polski, niemiecko-polski, francusko-polski, hiszpańsko-polski, włosko-polski, rosyjsko-polski)
  • http://dep.pl/plde  – słownik polsko -niemiecki
  • https://edict.pl/dict?lang=EN  – słownik polsko-angielski

Kultura

Skip to content