Wystawa malarstwa Joanny Romanowskiej w Bibliotece PANS w Chełmie

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie serdecznie zaprasza  17 kwietnia o godzinie 15.00 na uroczyste otwarcie wystawy  malarstwa, które odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54.

JOANNA ROMANOWSKA – związana z Pojezierzem Łęczyńsko-Włodawskim. Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, studiów podyplomowych z zakresu kultury i studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Społecznych KUL.  Malarstwem zajmuje się z przerwami od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie z różnych źródeł. Sięga po różne techniki – akryl, olej, pastele, akwarelę, szkice węglem i ołówkiem. Zgodnie z naturą kobiety tematem swoich obrazów najczęściej czyni kwiaty, pejzaże, rzadziej portrety i martwą naturę. W swoich pracach stara się wyrazić to, co w danym momencie ją zachwyciło, pobudziło do twórczych poszukiwań lub skłoniło do refleksji. Intuicyjnie poszukuje własnych środków wyrazu. Po niektóre motywy sięga wielokrotnie, interpretując je na nowo, a wraz ze zmieniającym się stylem – inaczej. Wyraża otaczający ją świat w sposób barwny i częściowo abstrakcyjny.

W swoim dorobku może poszczycić się udziałem w wystawach, warsztatach  i konkursach plastycznych. Należy do Grupy Twórczej działającej przy Centrum Kultury w Łęcznej, Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczyciel Plastyków w Lublinie. W swoich działaniach łączy pasję artystyczną ze społecznikowską, zwłaszcza regionalistyczną, za co została nagrodzona odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, oraz Dyplomem Uznania Marszałka Województwa Lubelskiego.

Wystawa będzie czynna do 18 maja 2023 roku.

13 kwietnia 2023
Skip to content