Polecamy Książki Tygodnia!

Pierwszą propozycją wybraną dla naszych Czytelników jest książka brytyjskiego dziennikarza, który opisuje walkę baronów narkotykowych. Fabularyzowany sposób relacjonowania wydarzeń sprawia, że tą pozycję czyta się szybko i z zainteresowaniem. Reportaż informuje o krwawych porachunkach i światku przestępczym Meksyku, analizuje ich przyczyny i zasady funkcjonowania, opisuje wszechogarniającą korupcję i słabość państwa. Ioan Grillo: „ El Narco” .Warto się z tą książką zapoznać!

Pozycja druga to powieść ciekawa, inna, potrzebna, zastanawiająca. Kirk Douglas opowiada historię dwojga ludzi i ich miłości, pisze o szczęściu, którego pragnie każdy i każdy na nie zasługuje. Opowieść o starości, o młodości, o przemijaniu.. Czytajcie: „Ostatnie tango w Brooklynie” – książka piękna i wzruszająca…

Propozycja trzecia z pewnością spodoba się wszystkim, którzy interesują się polityką. Autor (Henry Kissinger – człowiek, którego przedstawiać nie trzeba!) opisuje dyplomację Stanów Zjednoczonych w II połowie XX w. Książka zawiera nie tylko teoretyczne rozważania, ale przede wszystkim relacje uczestnika i pomysłodawcy wydarzeń, i jego praktyczne uwagi. Koniecznie przeczytajcie!
Zapraszamy!

29 listopada 2021
Skip to content