Czytanie dzieciom w Bibliotece PWSZ w Chełmie

W dniu 28.05.2013 r. w Bibliotece PWSZ w Chełmie odbyło się czytanie wierszy Juliana Tuwima dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Chełmie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. We wspólnym czytaniu wzięli udział pracownicy naszej Uczelni:  Rektor prof. dr hab. Józef Zając, Prorektor ds. Studiów i Nauczania dr Beata Fałda, prof. dr hab. Jan Kłos, dr Jarosław Kapeluszny dyrektor Instytutu Matematyki i Informatyki, pani Izabella Nafalska kwestor Uczelni, pani Monika Tofil kierownik Działu Obsługi Studenta Instytutu Matematyki i Informatyki, pan Grzegorz Olszanowski kierownik Centrum Informatycznego, pan Krzysztof Łopuszyński pracownik Działu Zamówień Publicznych,  pani Barbara Polakowska dyrektor Biblioteki PWSZ w Chełmie, pracownice biblioteki  pani Maria Bajko, pani Teresa Chyła oraz pani Alina Podściańska która opracowała scenariusz spotkania i poprowadziła zabawy integracyjne z dziećmi. We wspólnym czytaniu uczestniczył także student kierunku mechanika i budowa maszyn pan Michał Smoleński.  Klasyczne wiersze poety Juliana Tuwima były czytane przez dorosłych z wielką pasją i zaangażowaniem, natomiast dla najmłodszych czytelników były okazją do świetnej zabawy.