Wystawa malarstwa w Bibliotece Głównej PWSZ w Chełmie

Pracownicy Biblioteki PWSZ zapraszają na wystawę malarstwa Renaty Boguszewskiej zatytułowaną „Polesie – pastele i akryle”prezentującą niezwykłą przyrodę Polesia, miejsca szczególnie bliskiego sercu artystki czego wyrazem są wyjątkowo subtelne pastele i obrazy akrylowe.

pwsz wystawa

Wystawa czynna od 20.03.2014 r. do 20.06.2014 r., od poniedziałku do soboty, w godzinach pracy Biblioteki Głównej, ul. Pocztowa 54.

Renata Boguszewska, urodzona w Szczecinie, lecz od dzieciństwa związana z Lubelszczyzną. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Wydział Artystyczny) UMCS w Lublinie (1980- 1985). Dyplom z malarstwa, z wyróżnieniem, w pracowni prof. Ryszarda Lisa. Studia podyplomowe „Psychopedagogika twórczości” na Wydziale Psychologii i Pedagogiki UMCS w Lublinie. Współzałożycielka Stowarzyszenia Twórczego „Prowincja”. Należy również do chełmskiego Stowarzyszenia „Pasja”. Nauczycielka przedmiotów artystycznych na różnych poziomach nauczania. Organizatorka i współorganizatorka plenerów i warsztatów dla dorosłych oraz młodzieży uzdolnionej artystycznie. Współpracuje z wydawnictwem PWN. Projektantka wnętrz. Uprawia głównie malarstwo akrylowe i olejne oraz pastel.