Nowy IBUK LIBRA – Instrukcje dla użytkowników

Wykupiona przez Bibliotekę baza książek elektronicznych IBUK zyskała nowy wygląd oraz nowe funkcjonalności. Od grudnia 2012 r. dostępna jest na stronie: libra.ibuk.pl

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje.  Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece. Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Porównanie i dodatkowe wyjaśnienia:

Jak było w IBUK korpo

Jest w IBUK LIBRA

Uwagi

Dostęp do publikacji z sieci uczelni na stronie http://korpo.ibuk.pl/, w zakładce „dostępne książki” http://korpo.ibuk.pl/katalog_uczelni.php. Przy wykupionych pozycjach pojawia się przycisk „czytaj”. Dostęp do publikacji z sieci uczelni na stronie libra.ibuk.pl.

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje.  Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

W okresie przejściowym będziemy utrzymywać stary adres wejściowy (korpo.ibuk.pl), który będzie przekierowywać do środowiska Libry, a także umożliwiać korzystanie ze starego czytnika.
Dostęp do publikacji spoza sieci na stronie http://korpo.ibuk.pl/login/. Login i hasło do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece. Dostęp do publikacji spoza sieci uczelni na stronielibra.ibuk.pl.

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.

Użytkownik zakłada indywidualne konto myIbuk. Kod PIN pozwala utworzyć relacje między kontem myIbuk a kontem instytucji. Raz utworzona relacja jest rozpoznawana i działa do dnia ważności kodu PIN, tj. do końca umowy z biblioteką / uczelnią.
Login i hasło Kod PIN Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.

Nowe funkcjonalności czytnika w IBUK LIBRA:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek > prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę
  • wstawianie przypisów (wkrótce)
  • tryb optymalny / zgodny

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.

UWAGA:

Porównanie i dodatkowe wyjaśnienia:

Jak było w IBUK korpo

Jest w IBUK LIBRA

Uwagi

Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.

Nowe funkcjonalności czytnika w IBUK LIBRA:

• wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek > prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę
  • wstawianie przypisów (wkrótce)
  • tryb optymalny / zgodny