Z Koziołkiem Matołkiem w świat

W dniu 27.05.2014 r. w Bibliotece PWSZ w Chełmie odbyło się czytanie Przygód Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego – w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na spotkanie przybyli mali chełmianie z Przedszkola Miejskiego Nr 15 i Nr 6 w Chełmie. We wspólnym czytaniu wzięli udział pracownicy naszej Uczelni: pan dr inż. Arkadiusz Tofil – prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Zagranicą, pani dr Halina Bejger z Katedry Pedagogiki, pan prof. dr hab. Jan Kłos z Katedry Anglistyki, pan Zygmunt Gardziński – przewodniczący Rady Miasta Chełm i kierownik Działu Współpracy z Zagranicą, reprezentująca Biuro Rektora pani Agnieszka Ogrodnik, pani Monika Tofil – kierownik Działu Obsługi Studenta Instytutu Matematyki i Informatyki, pan Grzegorz Olszanowski – kierownik Centrum Informatycznego, pan Wiesław Dziubiński – kierownik Działu Toku Studiów, pan Krzysztof Łopuszyński – pracownik Działu Zamówień Publicznych, pani Barbara Polakowska – dyrektor Biblioteki PWSZ w Chełmie, pracownice biblioteki: pani Maria Bajko, pani Teresa Chyła, pani Krystyna Naklicka oraz pani Alina Podściańska, która opracowała scenariusz spotkania i poprowadziła zabawy integracyjne z dziećmi. W czytaniu uczestniczyli także studenci kierunku Mechanika i Budowa Maszyn: pan Michał Smoleński i pan Tomasz Stebel.

Niebywałe przygody niestrudzonego poszukiwacza Pacanowa odczytano z wielką pasją i zaangażowaniem, co dla najmłodszych stało się okazją do świetnej zabawy.