Spotkanie autorskie w Bibliotece PANS w Chełmie

13 lipca 2022 r. Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie gościła blisko 50 uczestników spotkania autorskiego dr. hab. Józefa Zająca, prof. PANS w Chełmie – Prorektora chełmskiej Uczelni. Uroczystość odbyła się w związku z wydaniem jego publikacji zatytułowanej „Tam, gdzie kwitną kasztany” – książki biograficznej, opisującej historię kilku pokoleń rodziny autora. Opowieść ukazuje historię kilku pokoleń na tle wydarzeń historycznych oraz przemian kulturowych i obyczajowych. W barwny sposób przybliża czytelnikom przeżycia towarzyszące bohaterom w różnych sytuacjach życiowych, których uczestnikiem jest także Prorektor Józef Zając.

Literacka podróż „zatrzymuje się” w 1965 r., kiedy jej główny bohater przybywa do Chełma jako przyszły uczeń Technikum Mechanicznego. Jak przekazał autor uczestniczącym w spotkaniu przedstawicielom społeczności akademickiej chełmskiej Uczelni i jej przyjaciołom, w ciągu dwóch lat powinien ukazać się drugi tom, opisujący kolejne dekady z życia autora i jego rodziny.

Wydarzenie uświetniło odczytanie przez dr Jarosława Kapelusznego fragmentów książki, przedstawienie recenzji publikacji autorstwa dr Lucyny Sikorskiej oraz krótki recital w wykonaniu barda Mariana Adamowicza – także ucznia Technikum Mechanicznego, kolegi z klasy autora z okresu nauki.

18 lipca 2022
Skip to content